Нико Розберг с Мерцедес триумфира на Гран При на Сингапур  с време, запазвайки първата позиция от която стартира.

Втори след него остана Даниел Рикиардо с Ред Бул остана на 0:488 от победителя. Австралиецът бе втори на стартовата решетка и гони упорито до последно победителя, като съкрати сериозната му преднина до минимум, но не успя да го изпревари.

Трети се нареди Люис Хамилтън на 8:038 от победителя.

След тях в състезанието останаха: Райконен, Фетел, Ферстапен, Алонсо, Перес, Квят, Магнусен и други.

С тази си победа Розберг успя да направи нов обрат в генералното класиране и поведе с 8 точки пред Хамилтън /273:265 точки/

Катастрофа с болида на Нико Хулкенберг беляза старта. В процеса на тези 61 обиколки имаше доста борба и обрати, но в крайна сметка в челната тройка болидите финишираха както на старта.

Състезанието протече така:

На старта Карлос Сайнц пресече пътя на Нико Хулкенгеберг, който загуби контрола и се завъртя. Вследствие на инцидента, Хулкенберг напуска състезанието. Жълт флаг и кола на сигурността.

След 10-ата обиколка води Нико Розберг, пред Даниел Рикиардо и Люис Хамилтън.

Рикиардо и Райконен са предупредени, че започват да имат проблеми със спирачките си.

Кими Райконен влезе в бокса и Розберг отново излезе начело. Рикиардо и Хамилтън го следват , изминали са 20 обиколки. Себастиян Фетел е седми непосредствено пред Фернандо Алонсо.

След 30 обиколки няма промени в челото: 1. Розберг, 2. Рикиардо, 3. Хамилтън, 4. Райконен, 5 Алонсо.

Райконен иизпревари Хамилтън, излезе временно втори. Розберг влезе в бокса. След него и Райконен влиза в бокса.

На 35-ата обиколка временното класиране е: Розберг, Рикиардо, Райконен, Хамилтън, Квят...

Райконен в момента изпреварва с около 3 секунди четвъртия Хамилтън, към 43-ата обиколка.

Райконен влезе в бокса без особена необходимост, Хамилтън сега е трети преди Райконен към 49-ата обиколка.

Розберг, Рикиардо, Хамилтън - това е класирането в челото 10 обиколки преди края.

56-а обиколка: Рикиардо съкращава прогресивно аванса на лидера Розберг. Вече само 5 секунди е разликата, 5 обиколки преди края.

Три обиколки преди края - разликата между лидера Розерг и втория Рикиардо остава 5 секунди.

Една обиколка преди края - 3 секунди разлика, но остава твърде малко до края.