Българският пилот във Формула 3 Никола Цоловфинишира на 14-а позиция в спринтовото състезание в Монако. Класирането му обаче е под въпрос, тъй като стюардите на ФИА ще разследват негова маневра, при която се стигна до инцидент с друг пилот.

Цолов стартира спринтовата надпревара от 15-та позиция на стартовата решетка и запази мястото си в първата обиколка. След това последва един сравнително дълъг период зад колата на сигурността, а след нейното оттегляне българинът започна да притиска Никита Бедрин (Йенцер). В крайна сметка пресата на Никола даде резултат и той успя да изпревари състезаващия се с италиански лиценз руснак в спирането за фибата в 16-та от общо 23 обиколки.

Състезанието спечели Хосеп Марти, следван от Леонардо Форнароли и Грегори Соси. На 7-о място се класира Себастиан Монтоя, който е син на бившия пилот от Хуан-Пабло Монтоя.

Същинското състезание в Монако от Формула 3 е утре (28 май) от 9:00 часа българско време.