Младата перла в отбора на Ферари Шарл Льоклер спечели първи полпозишън в кариерата си във втората си година във Формула 1. По време на квалификацията преди Гран При на Бахрейн роденият в Монако състезател даде най-добър резултат и така се превърна във втория най-млад пилот, завоювал първото място на стартовата решетка след съотборника си Себастиан Фетел.

Льоклер записа това постижение на 21 години и 165 дни, за разлика от Фетел, който е на 21 години и 72 дни (тогава пилот на Торо Росо).

Именно Фетел изпревари в края на третата сесия на пистата „Сахир“ Льоклер. Така немецът ще започне от второто място на стартовата решетка. С представянето си в квалификацията „Черните кончета“ затвърдиха доминацията си от изминалите два дни. Те бяха неизменно на първите две места и в трите свободни тренировки.

„Много съм щастлив. Себастиан е невероятен пилот, но аз съм много щастлив от полпозишъна, който спечелих днес“, сподели Льоклер след квалификацията.

От втората редица голямата награда на Бахрейн ще атакуват двата Мерцедеса. Люис Хамилтън се класира трети, докато Валтери Ботас е четвърти.

Топ 5 допълва Макс Ферстапен с Ред Бул.

Състезанието за Голямата награда на Бахрейн е в неделя, 31 март, от 18:00 часа. То ще бъде излъчвано пряко в ефира на DIEMA SPORT и PLAY DIEMA XTRA.