Мик Шумахер, син на седемкратния шампион във Формула 1 Михаел Шумахер, ще бъде резервен пилот във Ферари през следващия шампионат във Формула 1. Младият германец ще продължи да се състезава и в американския отбор на Хаас, стана ясно след изказване на един от ръководителите във Ферари.

22-годишният Шумахер ще кара за италианския тим, ако трябва принудително да замени Карлос Сайнс или Шарл Льоклер.

Резервен пилот на Хаас е бразилецът Пиетро Фитипалди, който на два пъти зае мястото на Ромен Грожан през 2020 година.

Мик Шумахер дебютира във Формула 1 през последния сезон, но не успя да спечели точки.

"В последните състезания той наистина беше близо до болидите пред него, въпреки че Хаас не успя да развие добре автомобила си", заяви пред медиите Матия Биното, един от шефовете във Ферари.

Очаква се новата състезателна кола на "черните кончета" да бъде представена в средата на февруари 2022 година.