Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън за пореден път потвърди, че е готов да преподпише с Мерцедес.

Хамилтън: Липсва ми желанието да гоня Шумахер

През изтичащата 2017 година британецът успя да завоюва своята 4-а титла при пилотите, като надви Себастиан Фетел от Ферари благодарение на брилянтна втора половина от сезона. Трофеят за 32-годишния Хамилтън е негов трети, откакто кара за Мерцедес (той премина при тях през 2013-а).

По принцип британецът има контракт с немския тим за още един сезон, но и двете страни неведнъж демонстрираха желание за удължаването му. „2018-а няма да бъде последната ми година с Мерцедес”, коментира Хамилтън за италианско телевизонно шоу.

Хамилтън пръсна 18 милиона паунда за имение на известни гейове

„Говорим си за бъдещето. Със сигурност ще има нов договор”, добави пилотът.

Google Добави ни в предпочитани източници в Google