Световният номер 1 и носител на 20 титли от “Големия шлем” Новак Джокович преодоля считаното за най-сериозно препятствие до момента на “Ролан Гарос”, разгромявайки с 6:1, 6:3, 6:3 Диего Шварцман. Така сърбинът се класира за четвъртфиналите в Париж, където очаква мечтан сблъсък с най-големия си съперник Рафаел Надал.

Джокера спази тенденцията досега в турнира не просто да не губи сет, а да не губи повече от три гейма - така беше и при предишните му победи срещу Йошихито Нишиока, Алекс Молкан и Аляж Бедене.

Срещу Шварцман той спаси две точки за пробив в първия сет и после веднага осъществи брейк за 3:1, след което затвори убедително частта. Аржентинецът върна интригата, повеждайки с 3:0 във втория сет, но Ноле отново се пребори за изравняване на резултата, и то спасявайки отново три шанса за пробив. В третия сет пък само един брейк му беше достатъчен да приключи мача и да започне да мисли за дългоочаквания дуел с Надал.

Естествено, Матадора преди това трябва да елиминира Феликс Оже-Алиасим.