Обратите през този сезон във Формула 1 продължават. Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън спечели старта на изкуствено осветление в Сингапур и така генералното класиране вече си има нов лидер. Това е втори успех за него тук след този през 2009 г.

Британецът излезе първи в колоната, след като съотборникът му Нико Розберг отпадна рано в надпреварата. Така оставащите стартове до края на сезона се очертават изключително интересни и пълни с интрига.

Още на старта подобно развитие се очакваше, но не и с отпадане на Розберг. Хамилтън тръгна първи и беше убедителен лидер през почти цялото състезание, което впоследствие спечели. Германският му съотборник трябваше да започне от бокса заради проблем с болида.

Въпреки че беше амбициран да изпревари всички по-бавни болиди в колоната, колата на досегашния лидер в класирането просто беше повредена. Това доведе до ранното му отказване и изчисти пътя пред британеца.

Той трупаше преднина на върха и всичко изглеждаше прекалено лесно. Така се стигна до катастрофата на Серхио Перес в 31-та обиколка, който счупи предно крило и след която на пистата се появи кола на сигурността. Така огромната му преднина набързо се стопи, защото автомобилът се прибра чак след 37-та.

Това обаче не притесни британеца и той продължи да диктува темпото. Едва в края имаше някаква интрига, тъй като осем обиколки преди размахването на карирания флаг му се наложи да влезе в бокса за смяна на гуми.

Въпреки бързата работа на механиците, той трябваше да отстъпи лидерската позиция на Себастиан Фетел, но това беше твърде кратко и пилотът не Мерцедес отново си отвоюва челната позиция, на която приключи в крайна сметка, защото беше многократно по-бърз от германеца.

На четирикратния световен шампион му остана да се бори за втората позиция, като имаше доста тежка битка със съотборника си Даниел Рикиардо, защото и неговите гуми бяха доста износени. Все пак Фетел я спечели, а и двамата пилоти на Ред бул се качиха на подиума. След тях остана Фернандо Алонсо с Ферари.

В генералното класиране Хамилтън вече има 241 точки, с три повече от Розберг след днешния старт. Трети остава Рикиардо със 181. При конструкторите Мерцедес е убедително начело с 479 точки, но преднината беше леко намалена, след като вече Ред бул има 305 точки след класирането на Фетел и Рикиардо.

Статистика от състезанието в Сингапур:

1. Люис Хамилтън (Великобритания), Мерцедес - 2:00:04,795 часа (средна скорост 151,780 км/ч)