Виляреал продължи да се представя по коренно различен начин под ръководството на новия треньор Мигел Анхел Лотина и след като в миналия кръг направи 1:1 с Реал Мадрид, сега победи с 2:0 като Райо Валекано.

Футболистите на жълтата подводница показват коренно различна игра при Лотина и са на път да се спасят, след като се изкачиха на 16-а позиция и дръпнаха с цели шест точки над зоната на изпадащите.

Аржентинецът Марко Рубен бе главно действащо лице на мача в Мадрид. Първо нападателят даде преднина на гостите в Мадрид в 23-ата минута, а в 55-ата изпусна дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта на Алехандро Арибас.

Виляреал подпечата успеха си пет минути преди края, когато резервата Анхел Лопес вкара за 2:0 след асистенция на Рубен.

В другия късен неделен мач Реал Бетис направи домакинско равенство 1:1 с Расинг Сантандер. Парагваецът Роке Санта Крус изведе домакините напред в 18-ата минута, а уругваецът Кристиан Стуани изравни 11 минути преди края.