Челси направи равенство 1:1 като гост на Суонзи, въпреки че водеше с 1:0 до 88-ата минута и след загубените две точки отстъпи върха в класирането на Висшата лига на Манчестър Юнайтед, който по-рано в събота би с 2:1 Арсенал у дома.

Сините откриха резултата на Либърти Стейдиъм, когато купеният през лятото за 11,5 милиона евро нигериец Виктор Моузес вкара първия си гол за лондончаните, след като се разписа с глава след корнер, като първи с глава топката засече Гари Кейхил.

В края на срещата обаче защитата на Челси се пропука и допусна испанецът Пабло Ернандес границата на наказателното поле да изравни за лебедите с хубав изстрел в далечния ъгъл на Петър Чех.

Така тимът на Роберто Ди Матео не успя да спечели в редовното време в четвърти пореден мач във всички турнири и изостана на една точка от Юнайтед в битката за първото място в Англия. Суонзи е на 12-а позиция.