Майорка победи с 3:0 като гост Расинг Сантандер и на практика си гарантира оставането в Примера дивисион, след като 6 кръга преди края вече има цели 12 точки повече от тимовете под чертата.

Сантандер пък остана последен и почти сигурно ще изпадне, тъй като изостава на цели 10 точки от зоната на спасението.

Майорка поведе с изключително бърз гол на Емилио Нсуе още в първата минута, а в началото на втората част точни бяха Гонсало Кастро и Алехандро Алфаро.

В последния двубой от кръга в Испания Севиля за едно полувреме успя да си осигури успеха с 3:0 срещу предпоследния Реал Сарагоса, като всички попадения паднаха преди почивката.

Федерико Фасио изведе домакините напред в 11-ата минута, а Алваро Негредо вкара другите два – в 29-ата и 43-ата минути.

След като спечели 4 от последните си 5 мача, Севиля се намеси в битката за евротурнирите, като е седми, на само точка от шестия Осасуна и местата в Лига Европа и вече е на само пет точки зад топ 4 и Шампионската лига. Сарагоса пък ще има тежка битка за оцеляване, като 6 кръга преди края е на 7 точки под чертата.