С гол в 94-ата минута Виляреал победи с 2:1 като домакин Малага и постигна изключително важен успех, с който изглежда спечели битката за оцеляване в Примера дивисион.

Шест кръга преди края Жълтата подводница е на 17-о място, но вече избяга на 7 точки от напиращите се под чертата Хихон и Сарагоса и изглежда ще се спаси от изпадане.

Въпреки поражението на Ел Мадригал, гостите останаха 4-и и имат всички шансове да се класират за Шампионската лига.

През първия един час двата тима не си вкараха гол, но в 65-ата минута Малага поведе с гол на Санти Касорла.

В 81-ата вратарят на гостите Карлос Камени фаулира откъсналия се Ернан Перес и бе изгонен, а домакините получиха дузпа, която ветеранът Маркос Сена отбеляза за 1:1.

Виляреал стигна до победата с 2:1 в четвъртата минута на добавеното време, когато изработилият дузпата Перес, който влезе като резерва, сам се разписа и донесе трите точки на своя тим.