Амкар Перм загуби драматично у дома с 1:2 от Анжи Махачкала в двубой от 17-ия кръг на руската Висша лига.

Цял мач за домакините изигра бившият десен бек на Левски Захари Сираков, който изведе Амкар като капитан, а гостите от Дагестан стигнаха до успеха с гол в последните секунди на добавеното време.

Другият българин в тима от Перм - Георги Пеев, остана на пейката, а пълни 90 минути за Анжи, който бе без голямата си звезда Самуел Ето'о, записа бившият защитник на ЦСКА Жоао Карлос.

Амкар поведе в резултата в 26-ата минута, когато точен бе Андрей Семенов, а отборът на Гуус Хидинк постигна пълен обрат с попадения в 28-ата и 92-ата минути, като техни автори бяха Одил Ахмедов и Олег Шатов.

Амкар Перм остана на 11-о място след 17-ия кръг, докато Анжи е втори в класирането, като се доближи на две точки зад лидера ЦСКА Москва, който по-късно в понеделник гостува на третия Зенит в Санкт Петербург.