Два гола, асистенция и изработена дузпа на Ивелин Попов бяха в основната на разгромния успех на Кубан Краснодар с 4:1 над Криля Советов. Кубан излезе четвърти в таблицата с успеха, а шестата поредна загуба на Криля ги оставя на три точки над зоната на изпадащите.

Попов намери по перфектен начин Ибрахима Малде, а сенегалецът не сбърка за 1:0 в полза на Кубан в 18-ата минута. След почивката самият българин се разписа, след като проби по десния фланг след една контраатака и пусна топката покрай Сергей Веремко.

Криля, водени от временния наставник Александър Циганков, намалиха след попадение на Арас Озбилиз в 65-ата минута. Арменецът заби топката в собствената си врата.

Шест минути по-късно Кубан обаче вкара нов гол. Попов спечели дузпа, след като бе фаулиран от Бруно Телес, а от бялата точка Пицели не сбърка. Попов нанесе нов удар в 79-ата минута, минавайки двама бранители, преди да вкара с нисък удар./БГНЕС