Сезонът в румънското първенство започна много слабо за двамата българи в отбора на Васлуй Живко Миланов и Станислав Генчев, които бяха с основна вина за загубата на отбора с 0:2 при гостуването на Рапид Букурещ.

Миланов и Генчев започнаха като титуляри за Васлуй.

Домакините поведоха още в 27-та минута, когато Спадасио центрира в наказателното поле на Васлуй, където Генчев не се намеси добре и Ереа прати топката с глава във вратата на неубедителния Черниаускас, който също има вина за гола.

Бившият футболист на Левски Живко Миланов бе декориран в жълто в 36-та минута.

В 76-та Миланов срита противников футболист и съдията му вдигна втори жълт картон и съответно червен, с което изпрати преждевременно българския национал под душовете.

Рапид стигна и до втори гол в срещата в 79-та минута, когато Спадасио отново центрира в наказателното поле на Васлуй, където Генчев не действа убедително и Сесиня засече топката с глава и я прати за втори път във вратата на Черниаускас.