Отборът на ПСВ Айндховен оглави временното подреждане в холандския шампионат след нова победа. Тимът на българския национал Станислав Манолев се наложи с 4:2 при домакинството си на Екселсиор. Българинът обаче не взе участие в срещата.

Гостите от Екселсиор изненадващо поведоха още в шестата минута на мача, но домакините набързо обърнаха нещата в своя полза и още до почивката резултатът стана 2:1 в полза на ПСВ. Точни за „филипсите” бяха Ленс и Бума. Веднага след подновяването на играта дежурният голмайстор за ПСВ Ола Тойвонен покачи на 3:1, с което до голяма степен предреши крайния победител.

В 70-ата минута гостите намалиха до 2:3 чрез Фернандес, а Марсело оформи крайното 4:2 с точен изстрел дванадесет минути преди края.

ПСВ събра актив от 33 точки и изпревари на върха Твенте на Ники Михайлов, който играе по-късно тази вечер.