Отборът на Енерги Котбус, чийто екип носи българинът Станислав Ангелов, записа трета поредна победа в шампионата на Втора Бундеслига. Този път съставът на Пелето се наложи с 4:2 над Фортуна Дюселдорф в двубой от 30-я кръг на първенството.

Българският национал Станислав Ангелов игра цял мач и записа асистенция при първия гол на своя тим, след центриране от фаул, от който се възползва Ривич за 1:0.

Двата тима предложиха истински спектакъл на 11 хиляди зрители, след като домакините на Котбус на два пъти излизаха напред в резултата, но и на два пъти гостите ги догонваха. Всичките 6 гола паднаха през второто полувреме на двубоя.

В крайна сметка с две попадения в заключителните десет минути Енерги спечели трите точки, за да се намести удобно в средата на таблицата. Съставът заема 9-а позиция във временното класиране с 40 точки.