Старши треньорът на Металург Донецк Николай Костов започна с тежките тренировки по време на втория лагер на тима в турския курорт Белек. В понеделник българският наставник започна сутрешното занимание с тичане на различни дистанции.

Българските играчи Чавдар Янков и Велизар Димитров, бившият футболист на Левски Зе Соарес, както и всички останали играчи тренираха със специални датчици, които отчитат различна информация за състоянието им.

Всички тези данни се предоставят на наставника, който внимателно следи пулса на момчетата си, както и това как организмите им възприемат натоварванията.

Тази част от заниманието продължи 30 минути. След това Николай Костов раздели играчите на две групи по 11 човека за дълга двустранна игра.

Янков и Димитров попаднаха в един тим, а в съперниковия бе бразилецът Зе Соарес. Двубоят обаче приключи 0:0, като треньорът често спираше мача, за да дава наставления, най-вече свързани с бързото преминаване от защита в атака.