Българският национал Божидар Краев бе резерва при победата на Мидтиланд при гостуването на Орхус, спечелено с 2:1, и влезе в игра едва за няколко секунди.

Мидтиланд поведе с 2:0 с голове на Огочукву Ониека и Сори Каба в разстояние на 7 минути преди почивката. Нигериецът Ониека се разписа с добавка от точка на дузпата, след като преди това стражът на домакините спаси удар на негов съотборник. Малко по-късно Ониека изведе Каба и той с плътен шут в далечния ъгъл удвои аванса на гостите.

В 64-ата минута Орхус получи дузпа, която бе реализирана от Патрик Мортенсен. Четвърт час преди края гол на Мидтиланд беше отменен, но тимът удържа победата.

В сряда Краев и компания ще гостуват на Аякс в Шампионската лига, а с този успех излязоха начело в класирането в Дания с актив от 19 точки.