Българският национален вратар Николай Михайлов бе титуляр и пази цял мач за Твенте в контролна среща с Байер Леверкузен. Лидерът в холандската Ередивизие отстъпи с 1:2, но имаше доста възможности да разочарова елитния немски тим. Само опитният страж на „аспирините” Рене Адлер бе преграда при мощните атаки на Кенет Перес и Блейз Нкуфо.

Ники Михайлов пък през цялото първо полувреме устояваше на силното нападение на Байер, но в неговия край се пречупи и Щефан Кислинг изведе тима от Леверкузен напред в 43-та минута.

Дори и с гол пасив, Твенте продължи да е по-добрият отбор на терена, но 15 минути след подновяването на играта, пак бе разочарован. Пас на Кислинг намери Видал, който стреля силно, но удари гредата. При добавката Дердийок не сгреши, и покачи на 2:0 в полза на Байер.

Така след час игра Твенте трябваше да удвои усилията си, тъй като до момента те не даваха ефект. В крайна сметка в 85-та минута холандският състав успя да реализира поне едно попадение, чрез младия талант Люк де Йонг.

Утре Твенте заминава за лагер в Ла Манга, Испания, където ще изиграе още една контрола, срещу белгийския Андерлехт.