Мартин Петров вкара първия гол за Болтън при победата с 2:1 у дома над лидера Кардиф Сити в двубой от 14-ия кръг на Чемпиъншип.

Българинът влезе в игра в 56-ата минута, когато неговият тим падаше с 0:1 и само 11 минути по-късно – в 67-ата, изравни на 1:1 с попадение от дузпа, която бе отсъдена за нарушение в пеналта срещу Давид Нгог.

Уелсците бяха повели малко преди края на първата час с гол на Крейг Нуун с мощен ъгъл от границата на наказателното поле.

Включването на Петров като резерва определено раздвижи играта на Уондърърс и домакините бързо стигнаха до пълен обрат с попадение на Нгог, който се разписа отблизо след корнер, изпълнен от Крис Ийгълс в 73-ата минута.

Голът на Мартин Петров бе втори за него в последните две седмици, след като на 20 октомври заби победното попадение за успеха с 3:2 у дома над Бристъл Сити.

Болтън се изкачи на 17-о място в подреждането на Чемпиъншип с 18 точки, докато Кардиф остава първи с 28 точки.