Българският футболист Димитър Макриев отново показа класа, като се разписа при победата с 3:0 на своя тим Ашдод над Макаби Нетаня. В мача от 25-я кръг на израелското първенство, нападателят реализира първото попадение в срещата, с което даде преднината на своя тим.

Въпреки добрите си изяви, Димитър Макриев бе заменен в 80-та минута на срещата, вече при комфортна преднина за домакините от 3:0, като българинът бе със заслуги и за третото попадение в мача.

Първият гол пък падна в 41-та минута. След отлична атака отляво, Макриев получи топката от свой съотборник и без да се поколебае разстреля вратаря на гостите.

Макаби Нетаня трябваше да остане с 10 души на терена в 68-та минута на двубоя, след като съдията показа червен картон на Саба. По този начин Ашдод взе важни три точки в класирането на местното първенство и в борбата за следващия етап от шампионата. Тимът заема временната пета позиция с 37 точки.