Рома обърна Лече от 0:1 до 2:1 в добавеното време на двубоя и спечели ценни три точки в 11-ия кръг на италианската Серия А.

„Джалоросите“ започнаха силно мача и след само няколко минути имаха право да изпълнят дузпа. Пауло Дибала стреля в ръката на Федерико Баскирото, а след ВАР преглед бе показана бялата точка. Ромелу Лукаку се нагърби с изпълнението, но изстрелът му бе отразен от Владимиро Фалконе.

„Вълците“ не позволиха на пропуска да ги засегне и продължиха да доминират в играта, като Дибала изглеждаше най-опасен.

Аржентинецът почти откри резултата около половин час игра, след като прехвърли страхотно топката над противников защитник и стреля от воле, но шутът му мина на сантиметри покрай гредата.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

Второто полувреме бе далеч по-равностойно, като Рома по-скоро дебнеше своя съперник за контраатаки.

20 минути преди края на редовното време Лече шокира римския гранд. Удар на Ламек Банда бе блокиран, ала Понтус Алмквист се оказа най-съобразителен и матира Руи Патрисио.

Моментално Жозе Моуриньо направи 4 смени. Специалния вкара в игра Сардар Азмун, Никола Залевски, Андреа Белоти и Расмус Кристенсен, с които Рома опита да отговори светкавично.

Именно първият изброен – Азмун, успя да изравни в началото на добавеното време. Иранецът отбеляза след центриране на друга резерва – Залевски.

Четвъртата добавена минута бе щастливата за Рома. В нея Дибала намери Лукаку, а белгиецът хладнокръвно запази топката в наказателното поле и я прати в мрежата на Фалконе за 2:1.

Победата катапултира Рома на осмото място в Серия А със 17 пункта – само на точка от евроквотите. Лече остава 11-и с 13 точки.