Интер победи Верона с 2:1 на "Джузепе Меаца" след невероятна драма и луд късмет. Срещата беше от 19-ия кръг на Серия А. Лаутаро Мартинес откри резултата в 13-ата минута. Гостите стигнаха до равенство в 74-ата минута. Домакините отново поведоха в третата минута на добавеното време на втората част чрез Давиде Фратези. В 10-ата минута на продължението гостите получиха дузпа за нарушение на Матео Дармиан. Анри застана зад бялата точка, но прати топката в гредата, а добавката на Михаел Фалоруншо премина покрай вратата.

"Нерадзурите" изиграха много слаб мач, който очевидно бяха подценили. Отборът на Симоне Индзаги стигна до твърде малко голови положения, а смените на наставника не сработиха.

С успеха Интер събра 48 точки и заема първо място във временното класиране. Верона е 18-и с 14 точки.

Gulliver/GettyImages
15 снимки

Срещата започна със страхотен шанс за гостите. Във 2-ата минута Сирил Нгонге намери Томаш Суслов в наказателното поле. Словакът се освободи от Алесандро Бастони и отправи силен удар от малък ъгъл, с който Ян Зомер успя да се справи и да избие в корнер.

Интер успя да излезе напред в резултата с първия си точен удар. "Нерадзурите" изградиха страхотна атака, при която Маркюс Тюрам запази топката и пусна към Хенрих Мхитарян. Арменецът успя да изведе Лаутаро Мартинес сам срещу вратаря, а аржентинецът не сбърка за 1:0.

В 26-ата минута гостите имаха нов шанс за гол. Нгонге центрира отдясно, а Милан Джурич надскочи Франческо Ачерби и отправи удар с глава, който Зомер спаси.

Втората част започна със силен удар от далечна дистанция на Томаш Суслов, който беше спасен от Зомер. Малко след това гол на Интер беше отменен. Франческо Ачерби свали с глава центриране на Карлос Аугусто за Лаутаро Мартинес, който прати топката във вратата. Защитникът обаче беше в положение на засада към подаването към него.

В 59-ата минута Тюрам засече с глава центриране на Дензъл Дъмфрис с глава, който премина покрай вратата. Малко след това шут на Хакан Чалханоолу от около 20 метра профуча покрай вратата.

Интер намали темпото и позволи на Верона да стигне до изравнителен гол в 74-ата минута. Ондрей Дуда напредна отдясно и центрира в наказателното поле, където влезлият преди секунди Тома Анри отклони топката във вратата за 1:1.

В 79-ата минута "нерадзурите" бяха близо до това отново да поведат. Чалханоолу центрира остро в наказателното поле, а Монтипо успя да отклони топката, която отиде в Марко Арнаутович, който вместо да я вкара, я изчисти от голлинията. В 82-ата минута Лаутаро отправи удар с глава след центриране отляво, но вратарят спаси.

В продължението на мача Ачерби успя да изпревари вратаря при центриране на далечната греда. Защитникът върна топката към Арнаутович, който от няколко метра не успя да уцели топката и да я прати във вратата.

В третата минута на добавеното време на втората част Интер все пак стигна до гол. Силен шут на Алесандро Бастони срещна гредата. Топката стигна до Барела, който шутира от движение. Монтипо не се намеси по най-добрия начин и изби топката право във връхлитащия Давиде Фратези, а халфът не сбърка на празна врата. Футболистите на Верона бурно протестираха след попадението, поради което и Дарко Лазович беше изгонен.

Гостите се хвърлиха в атака, като дори вратарят Лоренцо Монтипо се включи в атака. Интер се възползва това и организира контаатака, при която Барела и Алексис Санчес бяха сами на празна врата, но се забавиха и защитник в жълто успя да изчисти топката преди чилиеца да я прати във вратата. Дори да се беше стигнало до гол обаче, той щеше да бъде отменен, тъй като в противниковото наказателно поле Матео Дармиан беше извършил нарушение срещу Михаел Фолоруншо. След намесата на ВАР главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана Анри, чийто техничен удар срещна гредата, а при добавката топката премина покрай вратата.

Интер - Верона 2:1

1:0 Лаутаро Мартинес (13)

1:1 Тома Анри (74)

2:1 Давиде Фратези (90+3)

Интер: Ян Зомер, Бенжамен Павар, Франческо Ачерби, Алесандро Бастони, Дензъл Дъмфрис, Карлос Аугусто, Николо Барела, Хакан Чалханоолу, Хенрих Мхитарян, Лаутаро Мартинес, Маркюс Тюрам

Верона: Лоренцо Монтипо, Джаксън Чачуа, Джанджакомо Маняни, Диего Копола, Джош Дойг, Томаш Суслов, Ондрей Дуда, Жорди Мбула, Сирил Нгонге, Михаел Фолоруншо, Милан Джурич