Милан надви Лацио с 2:0 у дома в мач от седмия кръг на италианската Серия А. "Росонерите" стигнаха до трите точки с два гола след паузата.

Първото опасно положение в мача бе в последната минута на първото полувреме, когато голмайсторът на Милан Оливие Жиру стреля опасно, но Иван Проведел направи голямо спасяване.

Пулишич изведе "росонерите" напред, след като засече центриране на Леао и насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата.

В 73-ата минута Юнус Муса от Милан пропусна добра ситуация да удвои аванса на тима си. Пулишич също имаше възможност да вкара второ попадение, но Проведел направи поредно невероятно спасяване.

В 88-ата минута обаче Окафор вкара втори гол за Милан след задължаващ пас на Рафаел Леао.

Така Милан поведе в класирането с 18 точки, с три повече от градския съперник Интер, който тепърва ще гостува на Салернитана по-късно тази вечер. Лацио е 14-и със седем пункта.