Дженоа и Ювентус завършиха 1:1 в мач от 16-ия кръг на Серия А. Федерико Киеза изведе "бианконерите" напред с гол от дузпа в 28-ата минута, отсъдена за нарушение срещу него. Алберт Гудмундсон донесе точката на домакините с попадение три минути след почивката. Така Юве стъпи накриво в борбата за Скудетото, оставайки на точка зад лидера Интер, който при победа над Лацио в неделя ще дръпне с 4 точки на върха.

Домакините влязоха уверено в мача и още в началните минути Руслан Малиновский опита удар от дистанция, но Войчех Шчесни внимаваше и улови топката. След четвърт час игра и на стража на Дженоа - Хосеп Мартинес, му се наложи да се намесва след изненадващ удар на Федерико Киеза от много малък ъгъл. В 22-ата минута чудесно центриране на Киеза от десния фланг намери Душан Влахович пред вратарското поле, но сърбинът не успя да насочи топката във вратата на домакините.

Ювентус поведе в 28-ата минута след точно изпълнена дузпа от Федерико Киеза. 11-метровият наказателен удар бе "спечелен" от голмайстора, който бе съборен от вратаря Хосеп Мартинес след грешка при изнасянето на топката.

Две минути по-късно гостите поискаха втора дузпа, след като Влахович бе задържан в гръб за фланелката и падна, не успявайки да нанесе точен удар. Съдийската бригада обаче сметна, че действията на защитника на Дженоа не са достатъчни да бъде посочена бялата точка. Постепенно домакините изравниха играта, но трудно достигаха до голови положения. Едва минута преди почивката пред Алберт Гудмундсон се откри добра възможност, но исландският национал се размина с топката.

Мечтано начало на втората част хвърли трибуните в еуфория. В 48-ата минута резервата Калеб Екубан овладя технично в наказателното поле и подаде към Алберт Гудмундсон, който без забавяне прати топката зад гърба на Шчесни - 1:1.

След изравнителното попадение футболистите на Юве се втурнаха в атака и пред Киеза се откри страхотен шанс, но опитът му да прехвърли Мартинес бе разгадан от вратаря на домакините. Постепенно тонусът в играта на "бианконерите" спадна и логично 20 минути преди края Костич и Влахович отстъпиха местата си на Уеа и Милик. И това обаче не даде резултат, а в 78-ата минута гостите можеха да получат нов гол, но Матия Бани стреля с глава в аут.

Две минути преди края фантастична реакция на Мартинес запази равенството след удар с бедро на Бремер. Вратарят на Дженоа се разтегна и извади влизащата под гредата топка.

FT  |  ДЖЕНОА - ЮВЕНТУС 1:1

0:1 Федерико Киеза (28-дузпа)
1:1 Алберт Гудмундсон (48)

Дженоа: 1. Мартинес, 4. Де Винтер, 13. Бани, 5. Драгушин, 20. Сабели, 32. Френдруп, 47. Бадел, 17. Малиновский, 22. Васкес, 10. Месиаш, 11. Гудмундсон
Резерви: 16. Леали, 39. Сомарива, 14. Воляко, 99. Галдамес, 18. Екубан, 3. Карикол, 25. Кутлу, 33. Матуро, 37. Пушкаш, 2. Торсби, 40. Фини, 55. Хапс, 36. Хефти, 24. Ягиело
Треньор Алберто Джилардино

Ювентус: 1. Шчесни, 4. Гати, 3. Бремер, 6. Данило, 27. Камбиазо, 16. Маккени, 5. Локатели, 20. Мирети, 11. Костич, 7. Киеза, 9. Влахович
Резерви: 36. Перин, 23. Пинсолио, 12. Алекс Сандро, 17. Илинг, 15. Йълдъз, 14. Милик, 41. Николуси Кавилия, 47. Нонге Бунде, 24. Ругани, 22. Уеа, 13. Хаусен