Сасуоло шокира Интер и го победи с 2:0 като гост. Срещата беше от 26-ия кръг на Серия А. Джакомо Распадори откри резултата в 8-ата минута, а в 26-ата Джанлука Скамака удвои преднината на своя тим.

„Нерадзурите” остават втори във временното класиране с 54 точки, докато Сасуоло е 11-и с 33 точки.

Gulliver/GettyImages
19 снимки

Гостите започнаха по-добре и още в началните секунди удар на Траоре мина опасно покрай вратата. В 8-ата минута „неровердите” излязоха напред в резултата. Берарди отне топката от Чалханоолу и намери Распадори, който с удар по земя вкара за 0:1.

Интер опита да отговори, но удари на Чалханоолу, Димарко и Алексис бяха неточни.

сасуоло интер

източник: Sofascore

В 26-ата минута Сасуоло стигна до втори гол. Тогава Траоре центрира в наказателното поле, където Скамака с глава матира Ханданович за втори път.

В 31-ата минута Консили се намеси чудесно след удар с глава на Шкриняр, а след това се намеси и след шут на Галярдини. В 38-ата минута гредата спаси Интер след удар на Берарди.

В рамките на няколко минути през второто полувреме Консили се намеси отлично след удари на резервата Джеко. В 79-ата минута Шкриняр изби от голлинията удар на Распадори.

В добавеното време Джеко с глава прати топката във вратата, но попадението беше отменено заради игра с ръка.