Наполи постигна успех с 2:1 при гостуването си на Дженоа в мач от 31-ия кръг на Серия А.

„Партенопеите“ поведоха още в 7-ата минута чрез Елиф Елмас, но попадението му беше отменено след консултация с ВАР. Преди попадението Костас Манолас бе играл с ръка и нулевото равенство се запази.

Все пак гостите поведоха в добавеното време на първото полувреме. Дрийс Мертенс стреля от границата на наказателното поле и намери целта.

Дженоа възстанов равенството много бързо. Пет минути след началото на втората част Едуардо Голданига засече центриране на Ласе Шьоне от корнер и реализира.

В 66-ата минута Наполи отново излезе напред в резултата. Фабиан Руис изведе Ървинг Лозано, който не сгреши и донесе успеха на тима си.

Така Наполи събра 51 точки и изпревари Милан за петата позиция в класирането, като в неделя предстои сблъсък между двата отбора на "Сан Паоло". Дженоа пък продължава да бъде на 18-ото място в зоната на изпадащите с 27 пункта в актива си, но през уикенда му предстои домакинство срещу последния СПАЛ.