Болоня разби Лацио с 3:0 у дома в мач от 7-ия кръг на Серия „А“. Точни за победителите бяха Муса Бароу (14), Артур Теат (17) и Аарън Хики (68). „Орлите“ останаха с човек по-малко след червен картон на Федерико Ачерби. С успеха Болоня събра 11 точки, колкото има и Лацио.

Днес треньорът на гостите Маурицио Сари не можеше да използва Чиро Имобиле, който лекува травма.

Срещата започна много силно за домакините, които поведоха още в 14-ата минута. Тогава Артур Теат намери с чудесен пас Муса Бароу. Гамбиецът с удар от средна дистанция матира вратаря за 1:0.

Три минути по-късно Теат засече с глава центриране от корнер на Бароу и удвои аванса на своя тим.

През втората част Болоня продължи да бъде по-добрият отбор и стигна до трети гол в 68-ата минута. Аарън Хики преодоля няколко защитници на „орлите“  и с премерен удар направи резултата класически.

В 76-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Франческо Ачерби бе изгонен за реплика срещу съдията.