В двубой от 9-ия кръг на Серия А Лацио победи с класическото 3:0 гостите от Каляри. Головете за успеха реализираха Чиро Имобиле на два пъти и Бастос. След този успех "лациалите" заемат 4-ото място в класирането с актив от 22 точки, колкото има и третия Ювентус.

Срещата започна повече от добре за Лацио, след като в 7-ата минута Чиро Имобиле се разписа от дузпа. Минута по-рано потърпевшият беше фаулиран от вратаря на съперника.

В края на полувремето отново Имобиле се разписа, след като от няколко метра с глава прати топката в мрежата за 2:0.

Римляните решиха изхода от двубоя с трети гол в 50-ата минута, когато Бастос засече центриране от пряк свободен удар от Луис Алберто и с лекота оформи крайното 3:0.

Гостите пропуснаха най-чистото си положение в 74-ата минута на срещата, а до края на мача имаха още една чудесна възможност в 86-ата минута, но отново не сполучиха.

Лацио също имаше възможност да реализира ново попадение, но Савич не сполучи в 88-ата минута.

След това поражение Каляри са 16-ти с актив от 6.