В двубой от 9-ия кръг на Серия А Рома успя да излъже Торино и спечели с 1:0. Победното попадение дойде в 69-ата минута, когато Александър Коларов беше точен.
Двата тима не успяха да се излъжат през първата част и трябваше да излъчат победител през втората част и "вълците" стигнаха до ценните 3 точки.

След този успех Рома е на 5-ото място с актив от 18 точки, а Торино е десети с 13 точки.

Фиорентина победи като гост категорично Беневенто с 3:0, попаденията дойдоха от Бенаси, Бабакар и Теро от дузпа. Така опашкарят Беневенто продължава с девет поражения от девет мача, а Фиорентина е на 9-о място с 13.

Сасуоло се справи също далеч от дома срещу СПАЛ с 1:0. Политано беше точен още в 1-ата минута на срещата. Гостите си позволиха да пропуснат дузпа в 83-ата минута като Берарди не се справи, а на всичкото отгоре и Касата беше изгонен в 89-ата минута, за да остави съотборниците си в намален състав. Въпреки това Сасуоло спечели двубоя.

Аталанта съумя да победи със същия резултат в Бергамо гостите от Болоня. Гостите доиграха двубоя с 10 души, след като Гонзалес беше изгонен.