Очакваното като дерби в горните етажи на испанския футбол съперничество между Севиля и Атлетико Мадрид не оправда тези очаквания и завърши 2:5.

Атлетико е втори в класирането на 7 точки зад Барса, който пък е лидер с 65. Севиля е на 6-ото място с 39 пункта.

„Дюшекчиите“ от столицата безапелационно затиснаха севилци под 5 тежки дюшека и то в техния дом „Санчес Писхуан“.

Андалусийците сякаш не се бяха опомнили още след сблъсъка с Манчестър Юн през седмицата в Шампионската лига /0:0/ защото не приличаха изобщо на себе си.

Поредица от груби грешки или в най-добрия случай недостатъчно добро проследяване на действията на съперника, направиха така, щото в някои моменти да изглеждат дори смешни.

Първият гол бе именно след груба грешка на защитата, оползотворена от Диего Коста в 29-ата минута.

После с премерен удар Антоан Гризман вкара първия си гол в мача в 42-ата минута за 0:2.

Пак той реализира от дузпа, предизвикана от вратаря Серхио Рико – 0:3 в 51-ата минута.

Поредната невероятна грешка на севилци позволи на Гризман да запише и асистенция за гола на Коке в 65-ата минута и 0:4.

В 81-ата Гризман записа и своя хеттрик, оставен абсолютно непокрит – 0:5.

Атлетико се отпусна в последните минути и позволи на Сарабия в 85-ата и Нолито в 89-ата да вкарат два почетни гола за Севиля. Накрая имаше и чиста, макар и неотсъдена, дузпа за Севиля за нарушение на вратаря Облак срещу Сарабия и крайният резултат в мача остана 2:5.