Отборът на Малага не успя да вземе и точка от визитата си на Атлетик Билбао от 25-ия кръг на Ла Лига. Гостите поведоха след гол на Юсеф Ен Несири след 13 минути игра, но след това допуснаха две безответни попадения на Маркел Суасаета и Микел Сан Хосе и така инкасираха поражение с 1:2.

През втората част авторът на единственото попадение в полза на Малага изпусна златна възможност да изравни, след като пропусна от дузпа.

В класирането Билбао е 12-и с 31 точки, докато Малага е на дъното с едва 13 пункта.

Първото полувреме премина при много високо темпо, а зрителите станаха свидетели на немалко положения и на три гола.

Малага поведе след 13 минути игра. Юсеф Ен Несири овладя подаване отдясно и с премерен изстрел направи 1:0. Радостта на гостите обаче не трая дълго, след като в 17-ата минута резултатът бе изравнен. Де Маркос получи отдясно по атаката, след това пусна наляво към Маркел Сусаета, който с много прецизен удар направи 1:1.

В 43-ата минута баските направиха нова добра атаката, като Бенят излезе на обещаваща позиция, ала Роберто Хименес отрази в корнер. След неговото изпълнение Микел Сан Хосе бе оставен непокрит и насочи неспасяемо топката в мрежата за 2:1. Във втората минута на добавеното време Раул Гарсия се извиси над защитата и стреля мощно, като топката летеше под напречната греда, но Роберто Хименес извади с котешки рефлекс.

След почивката Малага потърси изравняване, а при центриране Юсеф Ен Несири надскочи отбраната, като пласира удара си на сантиметри покрай левия стълб.

В 59-ата минута Лекуе задържа съперник в наказателното поле, а главният съдия посочи бялата точка.

Юсеф Ен Насери се нае с изпълнението, но изстрелът му не бе достатъчно силен и Кепа Арисабалага спаси.

В 72-ата минута стражът на баските блесна с нова отлична изява, този път отразявайки удар с глава на Диего Ролан.