Санти Мина оправда малкото си име и „освети“ мъчната победа на Валенсия над гостуващия Реал Сосиедад с двата си гола за 2:1 в мача от 25-ия кръг на Ла Лига.

Мачът започна с опасен далечен изстрел на Коклен, който бе отразен майсторски от вратаря на Сосиедад Антонио Рамирес.

Веднага след това, в 18-ата минута, Родриго трябваше да се сърди на себе си, след като от близко разстояние изпрати топката на сантиметри от гредата в аут.

В 23-ата минута Антонио Рамирес отново имаше чудесна изява, отразявайки удара от фаул на Даниел Парехо.

В 34-ата минута обаче Мартин Монтоя сервира топката на главата на Санти Мина и той я изпрати в опразнената врата за 1:0 в полза на Валенсия.

Голяма грешка в защитата на Валенсия позволи на Микел Оярсабал да изравни резултата в 54-ата минута.

Грешка пред другата врата, този път на стража Антонио Рамирес, позволи и на Санти Мина да реализира за втори път в мача за 2:1 в 68-ата минута в полза на Валенсия.

Серхио Каналес и Йон Оргийес тестваха от своя страна уменията на валенсианския вратар Нето, но бразилецът показа класата си и удържа победата.

Валенсия е на четвъртата позиция след 25 кръга с 49 точки, а Реал Сосиедад е на 14-ото място с 20 точки по-малко от „прилепите“.