Реал Мадрид с емоционален успех в битката за третото място в Ла Лига. Момчетата на Сантиаго Солари изиграха силен мач и повалиха прекия съперник Севиля с 2:0 на "Естадио Сантиаго Бернабеу" в среща от 20-ия кръг на шампионата.

Герои за домакините бяха бразилецът Карлос Енрике Каземиро и "Златната топка" за 2018-а Лука Модрич. Опорният халф сътвори произведение на изкуството 12 минути преди края с мощен шут от над 30 метра.

Реал Мадрид - Севиля

източник: Gulliver/GettyImages

В добавеното време Модрич, който изигра много силен мач, сложи точка на спора след индивидуална акция в предни позиции и прецизен шут покрай Вацлик за 2:0.

След този успех Реал вече заема третото място (37 т.), измествайки днешния си съперник от тази позиция (34 т.) "Белите" постигнаха 11-ия си пореден успех чрез 23 на 4 (6 на 1 точни) удара към вратите и сериозно превъзходство в по-голямата част от срещата.

Солари отново не заложи на Иско в титулярния си състав, като в средата на терена бяха Модрич, Касемиро и Дани Себайос, а напред - Васкес, Бензема и Винисиус. Нападението на севилци отново бе водено от голмайсторите Андре Силва и Уисам Бен Йедер.

Реал натисна още в първите минути. В 6-ата минута Винисиус беше изведен от Бензема пред наказателното поле, след което шутира по земя, но Вацлик реагира стабилно и изби.

В 36-ата минута Бензема стреля опасно от около 20 метра, но вратарят на севилци следеше ситуацията и улови. В 37-ата Модрич и Франко Васкес си блъснаха главите, но впоследствие продължиха. В добавеното време Винисиус избра да шутира от 25 метра в опит да изненада Вацлик - чешкият страж не сгреши.

Реал потърси бърз гол в началото на втората част. В 51-ата минута Винисиус избра да стреля от малък ъгъл, пращайки топката покрай десния страничен стълб. Малко след това Себайос стреля от дистанция, но топката кацна върху гредата и излезе в аут.

В 78-ата минута Касемиро получи пас на около 30 метра фронтално от вратата на Вацлик. Бразилецът не бе атакуван от нито един играч на Севиля и стреля мощно с десния крак в горния ляв ъгъл на вратата на съперника. Стражът на андалусийци докосна кълбото, но то влетя във вратата, след контакт с левия страничен стълб.

В добавеното време на срещата Модрич се озова сам срещу Вацлик и с прецизен шут покрай него го преодоля за крайното 2:0.

Реал Мадрид – Севиля 2:0

1:0 Касемиро 78'

2:0 Лука Модрич 92'

Състави на двата отбора:

Реал Мадрид: Тибо Куртоа, Дани Карвахал, Рафаел Варан, Серхио Рамос, Серхио Регилон, Лука Модрич, Касемиро, Дани Себайос (Федерико Валверде 88'), Лукас Васкес, Керим Бензема, Винисиус Жуниор

Треньор: Сантиаго Солари

Севиля: Томас Вацлик, Даниел Карисо, Симон Кяер, Серхи Гомес, Хесус Навас, Евер Банега, Франко Васкес, Серхио Ескудеро (Брайън Салватиера 86'), Пабло Сарабиа, Усам Бен Йедер (Куинс Промес 71‘), Андре Силва (Мунир 75')

Треньор: Пабло Мачин

Главен съдия: Антонио Мигел Матеу Лопес