Леванте на практика си осигури оставането в Примера дивисион и през следващия сезон. В първи мач от 35-ия кръг на Примера дивисион тимът от Валенсия победи с 2:1 намиращия се в ужасна форма тим на Севиля и по този начин събра актив от 40 точки, с които е на 16-о място. 18-ият Депортиво Ла Коруня има с 12 точки по-малко при оставащи 4 мача.

Резултатът във Валенсия бе открит в 11-ата минута от Марти Рожер, който вкара от няколко метра след изключителен пробив на Хосе Луис Моралес.

Само 6 минути по-късно резултатът бе изравнен от Карлос Фернандес. Той получи пас от Евер Банега с гръб към вратата и на границата на наказателното поле, мигновено се обърна и стреля мигновено в горния десен ъгъл за 1:1.

Моралес в началото на второто полувреме на два пъти бе близо до гола, а успехът дойде при третия опит. В 74-ата минута след чудесна отборна комбинация Хосе Кампаня изведе Моралес отляво по атаката очи в очи с вратаря Давид Сориа и с удар между краката излъга стража.

За Севиля това е седми мач без победа в Примера и тимът остава седми с 48 точки.