Четири великолепни гола белязаха победата на Леванте с 3:1 като гост на Атлетик Билбао в мач 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

Леванте е точно над чертата с 37 точки, но е на цели 9 от изпадането и вижда светлината в тунела все по-ярко. Атлетик пък е 14-и със само три точки пред Леванте.

Първия гол реализира Раул Гарсия в 8-ата минута с мощен удар извън пеналта – 1:0 за Атлетик.

После македонският футболист Енис Барди се прояви страхотно на два пъти и вкара голове-близнаци от фаул. Това стана само в рамките на две минути – между 42-ата и 44-ата, а Енис Барди изпълни брилянтно от едно и също място – встрани от наказателното поле на Атлетик, откъдето и в двата случая стреля в близкия ъгъл -1:2.

Но може би най-красив от четирите гола бе последният. Той отново бе за Леванте, но в съвсем друг стил от първите три. Вкара го Хосе Моралес, който тръгна някъде близо до тъчлинията на собствената си половина, пробяга около 70 метра, излъга къде който видя по пътя си и накрая запрати топката в мрежата на баските за крайното Атлетик – Леванте 1:3.