Отборът на Хетафе пропусна да се изравни с Реал Мадрид след като направи 1:1 при гостуването си на Леганес в 15-ия кръг на Примера дивисион.

Така Хетафе е шести във временното класиране с 21 точки, на две от петия Реам Мадрид. Леганес, който вече пет мача е без поражение заема 16-ото място със 17 точки в актива си.

Още във втората минута тимът на Леганес имаше шанс да открие. Алан Ниом получи добър пас и стреля, но не успя да преодолее стража на съперника. Хайме Мата пък бе близо да даде аванс на Хетафе в 8-ата минута, но също не сполучи.

Гуидо Карийо пропусна нова възможност за Леганес в 24-ата минута и в 39-ата гостите успяха да поведат.

Леандро Кабрера бе точен за 1:0 за Хетафе, пращайки топката с глава към долния десен ъгъл на вратата на Леганес.

Домакините пък можеха да изравнят скоро след почивката, но в 48-ата минута Оскар бе неточен при изстрела си. Димитриос Сиовас също пропиля шанс за Леганес в 58-ата минута, а две по-късно пак Оскар бе близо до попадение, но защитник блокира удара му.

Все пак в 64-ата минута Алан Ниом успя да реализира след като бе изведен в добра позиция и направи резултата 1:1.

Леганес можеше да ликува с победата, ако в добавеното време Набил Ел Зар бе успял да се разпише.

В третата минута на продължението домакините останаха с човек по-малко заради директния червен картон на Рубен Перес.