Леганес се класира за осминафиналите на Купата на Краля, след като елиминира по пътя си Райо Велекано. В мача реванш „лос пепинерос“ победиха с минималното 1:0 като гост и след общ резултат 3:2 продължиха в следващия етап.

Единственият гол на Естадио де Вайекас, всъщност бе автогол. Малшансът да се разпише в собствената си врата имаше Емилиано Валаскес в 17-ата минута.

Иначе Райо бе по-настоятелният тим на терена. Домакините владееха повече топката и създадоха по-чистите положения, но късметът така и не им се усмихна.

Липсата на такъв си пролича и в 33-ата минута, когато след нелепия автогол на Валаскес в 17-ата минута, домакините пропиляха дузпа. Бебе си заложи топката, но не успя да се разпише от 11-те метра и да изравни.

Така Леганес продължи напред и очаква следващия си съперник.