След като в събота Хофенхайм бе унижен от аматьорите от Берлинер АК 07, изненадите в първия кръг на турнира за Купата на Германия продължават с пълна сила.

Хамбургер ШФ отпадна безславно, след като загуби с 2:4 гостуването си на третодивизионния Карлсруе.

Маркус Берг даде аванс на Хамбург в 23-а минута, а малко след това Карлсруе изравни чрез Коен Ван дер Бийзен. Елитният отбор обаче успя отново да излезе напред в резултата с гол на Максимилиан Байстер точно преди почивката.

Домакините обаче нанесоха своя удар през второто полувреме. Първо в 57-а минута Селчук Алибас изравни, след което Мартин Щол даде аванс на Карлсруе в 78-а, а крайното 4:2 оформи Елиа Сориано.

Херта Берлин, който изпадна във Втора Бундеслига, продължи стремглавото си падане и напусна турнира след поражение с 1:2 от аматьорския Ворматия Вормс.

Отборът, който играе в Регионаллигата, откри резултата още в 3-а минута след гол от дузпа на Тим Бауер.

Сандро Вагнер изравни за Херта в 63-а, но сензационно домакините се добраха до победата с гол на Ромас Дреслер в 82-а минута.

Нюрнберг също е аут от надпреварата след поредната приказка на аматьорски отбор. Баварският клуб загуби с 2:3 от четвъртодивизионния Хафелсе след продължения.