С късен гол на резервата Матиас Тел отборът на Байерн Мюнхен спечели с 2:1 гостуването на Борусия Мьонхенгладбах в мач от третия кръг на Бундеслигата. Така баварците прекъснаха негативна серия, след като в пет поредни мача нямаха победа над този съперник.
Японският защитник Ко Итакура изненадващо изведе домакините напред в резултата след половин час игра, а малко преди гола "жребчетата" удариха и греда. Пет минути преди почивката и Байерн уцели греда след удар на Сане.

След почивката баварците бяха господари на терена и стигнаха до обрата с голове на Лерой Сане (58) и резервата Матис Тел (87). Йозуа Кимих се отличи с асистенции и при двете попадения. Звездното попълнение на Байерн през това лято - Хари Кейн, този път не успя да се разпише.

Баварците продължават без грешка от началото на сезона, но е на второ място във временното класиране заради по-лоша голова разлика от Байер Леверкузен.