Инголщад победи с 3:1 Дармщад в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата, противопоставил двата новаци в немския елит.

До този момент и двата отбора се справят добре в Бундеслигата, но в прекия сблъсък баварците зарадваха своите фенове на „Ауди Шпортпарк“.

Инголщад успя да постигне пълен обрат, след като гостите поведоха още в 9-ата минута чрез Айтак Сулу, който засече с глава центриране от корнер на Константин Рауш.

През втората част обаче домакините излязоха напред в резултата след 2 гола в рамките на 3 минути. В 58-ата минута Роберт Бауер изравни след великолепен изстрел от воле извън наказателното поле, който попадна в горния ляв ъгъл на вратата. В 61-ата минута пък Мориц Хартман реализира от дузпа за 2:1.

Отново Хартман сложи точка на спора в 88-ата минута, когато се възползва от центриране на Моралес и с глава засече за крайното 3:1.

В класирането Инголщад е осми с 19 точки, а Дармщад е 13-и с 14 точки.