Шампионът на Германия Борусия Дортмунд продължава неубедителното си представяне от началото на сезона. В мач от 10-тия кръг „жълто-черните“ завършиха наравно 0:0 като домакини на Щутгарт. През целия мач играчите на Юрген Клоп имаха сериозно превъзходство над своя съперник, но така и не успяха да реализират гол.

Основният преследвач на лидера Байерн – Шалке също се издъни като загуби с 2:3 гостуването си на Хофенхайм. Домакините на два пъти излизаха напред в резултата с голове на Фоланд и Фирмино от дузпа, но Шалке на два пъти изравняваше чрез Нойщетер и Учида.

Хофе обаче нанесе своя смъртоносен удар в 90-а минута, когато Винченцо Грифо подаде на Свен Шиплок, който реализира за крайното 3:2.

В другите съботни мачове:

Борусия Мьонхенгладбах – Фрайбург 1:1

Хановер – Аугсбург 2:0

Нюрнберг – Волфсбург 1:0

От 19.30ч.: Хамбургер ШФ – Байерн

В класирането Байерн води с 24 точки, на 4 пред Шалке и Айнтрахт като баварците имат и мач по-малко. Борусия Дортмунд е четвърти с 16.