Пари Сен Жермен буквално унищожи горкия Троа, при това на неговия терен, вкарвайки му гол след гол до крайното 9:0.

Успехът узакони четвъртата поредна титла за парижани, която е едва шестата в тяхната витрина изобщо.

Цели 8 кръга предсрочно ПСЖ стана шампион, след като има вече 25 точки преднина пред втория Монако и е недостижим от монегаските, а и от всички останали.

Пари Сен Жермен нямаше никаква милост срещу опашкаря, който пък се скъса да греши, на всичкото отгоре.

Този мач на практика бе без история и следва да се отбележат само имената на голмайсторите, защото превъзходството на шампионите бе тотално.

Ибрахимович записа „покер“ с головете си в 46-ата, 53-ата, 56-ата и 89-ата минута. Два добави Кавани, точен в 13-ата и 75-ата. Пасторе в 17-ата, Рабио в 19-ата и автогол на Соние в 58-ата минута оформиха крайното Троа – ПСЖ 0:9.

Домакините останаха и с човек по-малко в 74-ата минута след червения картон на Карабуе.

Новият-стар шампион ПСЖ има 77 точки, а на абсолютно противоположния край в класирането Троа е само с 14.