Швеция записа победа в последната си контрола преди Евро 2020. "Тре крунур" се наложи с 3:1 над Армения у дома. Головете вкараха Емил Форсберг (16), Маркус Даниелсон (34) и Маркус Берг (85), а за гостите се разписа Ваан Бичахчян (64).

Първата възможност в срещата се откри пред домакините още в 8-ата минута след центриране на Форсберг от ъглов удар. Вратарят Давид Орченко увисна, но Албин Екдал не успя да прати топката в мрежата.

Четвърт час след началото шведите поведоха. Емил Форсберг се разписа с чудесно изпълнение на пряк свободен удар. Десет минути по-късно опасен изстрел на Александър Исак премина над напречната греда.

В 34-ата минута Маркус Даниелсон засече центриране на Форсберг от ъглов удар и удвои преднината на Швеция. Пет минути по-късно домакините получиха дузпа, която Себастиан Ларсон не успя да реализира.

В 64-тата минута Армения върна интригата в мача с гола на Бичахчен, но пет минути преди изтичането на редовното време Маркус Берг сложи точка на спора, отбелязвайки за крайното 3:1.