Порто и Бенфика завършиха наравно 0:0 в голямото дерби на португалското първенство.

Мачът от 13-ия кръг се игра на „Ещадио ду Драгао“ в северния португалски град, а след него трите гранда в първенството продължават вместени в три точки в челото. Порто и Спортинг имат по 33, а Бенфика е трети с 30 точки.

Преди дербито на шампионата Порто – Бенфикаq Спортинг надви Беленензеш с 1:0 в лисабонско дерби и е най-доволен от развитието на събитията в кръга.

Първото положение в мача бе за гостите. Едуардо Силва отправи опасен удар в 4-ата минута, но вратарят на „драконите“ спаси великолепно.

После дойдоха минутите на Порто – между 31-ата и 32-ата, първо Муса Марега пропусна, а сетне Ектор Ерера уцели гредата.

В 59-ата минута отново Муса Марега бе напът да отбележи за Порто, но ударът му мина малко встрани от вратата на Бенфика.

В 64-ата пак дойде ред за Ектор Ерера да излезе в голова позиция, но и той отново не сполучи.

Следващият пропуск за Порто направи Фелипе в 75-ата минута, но и Бенфика имаше шанс за гол в 80-ата, пропуснат от Филип Кровинович.

Осем минути преди края Андрия Живкович от Бенфика бе изгонен, след като получи втория си жълт картон.

Муса Марега имаше още два голови шанса до края на мача, но така и не успя да наклони везните към Порто в дербито – 0:0.