Турският Бешикташ направи решително реми 1:1 като домакин на Порто в група G, което гарантира класирането на „черните орли“ да осминафиналите в турнира.

През годините Бешикташ има и по-високо класиране – четвъртфинал през 1986/87 г., но когато турнирът се казваше КЕШ.

Бешикташ събра 11 точки и вече е недостижим на първото място в групата кръг преди края. Вторият в таблицата Порто със 7 пункта ще трябва да чака, за да узакони класирането си.

От 21:45 е вторият мач в групата – Монако /с 2 т. преди мача/ среща РБ Лайпциг с 4.

След относително спокойното начало на мача в Истанбул Порто пръв стигна до гол.

Първият по-опасен удар бе след удар на Райън Бабел отдалеч към вратата на гостите.

Но пръв удари Порто. Атака по десния фланг бе проспана от защитата на Бешикташ и пасът по трева към защитника Фелипе бе оползотворен с хубав удар в 29-ата минута. Порто повече с 1:0.

В 33-ата минута вратарят на португалците Жозе Са бе обстрелван от Рикардо Куарешма. Ударът на играча на Бешикташ бе силен, но все пак под ъгъл и вратарят на Порто се справи.

В 41-ата минута обаче стадионът изригна, след като Джен Тосун бе оставен да напредне по левия фланг, а Талиска пък изцяло непокрит, така че нямаше никакъв проблем да изравни – 1:1.

Нова страховита тупаклка на Райън Бабел в 58-ата минута разтресе вратата на португалския тим.

После пък Куарешма затрудни Жозе Са, но стражът на Порто изби в корнер.

Веднага след това, в 62-ата минута, Порто бе на ход да застраши вратата на своя опонент.

До края на мача не се случи нищо решително и равенството 1:1 осигури класирането на Бешикташ за осминафиналите в ШЛ.