Българският национал Николай Димитров започна като титуляр за своя Урал в гостуването на новака Тамбов от 13-ия кръг на шампионата в Русия. Неговият тим надделя с 2:1 след пълен обрат, но Хичо нямаше участие в обрата.

Българският футболист беше сменен в 61-та минута, малко след като резултатът стана 1:0 за домакините след точно изпълнена дузпа от Владимир Обухов. Веднага след това Димитров отстъпи мястото си на Андрей Панюков и започнаха добрите неща за гостите от Екатеринбург.

Те сътвориха обрата в рамките само на три минути около четвърт час преди края. Владимир Илийн изравни в 73-та минута след перфектно подаване на Денис Кулаков, а само три минути след това Вараздат Хароян сътвори пълния обрат за 2:1 и донесе трите точки на Урал.

След тази развръзка тимът на Хичо събра вече 17 точки на шестата позиция, но е на огромно разстояния от Топ 5. Тамбов остава на дъното на класирането с 8 точки и е чак на шест точки от спасителната зона, което прави битието му в елита доста тежко.