Николай Димитров се отличи с попадение и асистенция в мача на Урал Екатеринбург у дома срещу Сочи от седмия кръг в руския шампионат, спечелен с 3:1.

Ерик Бикфалви изведе домакините напред в резултата след точно изпълнение на дузпа в 16-ата минута, но Антон Заболотни изравни две минути преди почивката.

Българският национал Димитров центрира към голмайстора Андрей Панюков за второто попадение за Урал в 73-ата минута.

Шест минути преди изтичане на редовното време Николай Димитров оформи крайното 3:1 със силен удар извън наказателното поле.

В последните секунди на срещата получилият жълт картон българският халф беше заменен от Исламсхан Насиров.

След третия си успех през сезона отборът от Екатеринбург заема осмо място в класирането с актив от 10 точки.