Българският национал Николай Димитров започна като титуляр за своя Урал в домакинството на Криля Советов. Домакините от Екатеринбург паднаха с 1:3 от сочения преди сезона за един от фаворитите за изпадане.

Хичо остана на терена до 63-та минута, когато резултатът беше все още само 1:0 в полза на гостите след попадението на Раду Гинсари в 28-та минута. На неговото място влезе Юри Бавин, но след това всичко се срина за Урал.

В 67-та минута Роман Емелянов беше изгонен и утежни максимално задачата на домакините, а тя стана непосилна в 79-та минута, когато Александър Соболев направи 2:0. Пет минути след това Деян Радонич сложи точка на спора с попадението си за 3:0.

В последната минута на мача бившият руски национал Андрей Панюков само отбеляза почетното попадение за тима на Хичо, но то едва ли топли особено феновете в Екатеринбург. След тази развръзка Урал остава със 7 точки на 9-та позиция, а Криля Советов събра вече 6 и е съсед на днешния си съперник в подреждането.