Една от изненадите на 9-ия кръг на руския шампионат стана факт в столицата Москва. Там местният Спартак излезе като фаворит в домакинството на Урал, но си тръгна със звучен шамар. Гостите от Екатеринбург надделяха с 2:1 и продължават да изненадват всички с изявите си.

За гостуващия състав като титуляр започна българският национал Николай Димитров. Той престоя на терена до 71-та минута, когато беше заменен от Михал Кухарчик, а при неговото излизане крайният резултат вече беше оформен.

Домакините поведоха след само 12 минути игра, когато Самюел Жиго беше точен след асистенция на Зелимхан Бакаев. При този резултат дойде и почивката и по нищо не изглеждаше, че след нея ще се случи изненадата, която стана.

В 47-та минута Владимир Илийн изравни след грешка в защитата на московчани. Точно час след първия съдийски сигнал Отман Кабир направи страхотен самостоятелен пробив и почти от нулев ъгъл прониза мрежата за 2:1.

След тази развръзка Спартак остана на шестата позиция с 14 точки, а Урал е вече осми с 13.